Przebarwienia Skóry.

 

 

Przebarwienia skóry - przyczyny, objawy, leczenie.

 

 

Jak wynika z badań, bez względu na pochodzenie etniczne i kolor skóry, większość z nas zmaga się z jakimiś problemami skórnymi pod postacią ciemnych plamek, przebarwień lub pigmentacji.

 

Dlaczego powstają przebarwienia?

 

Zaburzenia pigmentacji skóry występują, ponieważ organizm wytwarza zbyt dużo lub za mało melaniny. Melanina jest pigmentem wytwarzanym przez specyficzne komórki (melanocyty). Efekt ten wywoływany jest przez enzym zwany tyrozynazą, który tworzy kolor naszej skóry, oczu i włosów. (Melanina ma w rzeczywistości dwie podstawowe formy, które łącząc się, tworząc różne odcienie skóry, Eumelanina wytwarza efekt brązowej skóry i koloru włosów, podczas gdy feomelanina nadaje efekt barwy żółtej do czerwonawej). Podczas nierównomiernego wydzielania skóra będzie albo jaśniejsza, albo ciemniejsza niż normalnie w pozostałych obszarach. Możesz zauważyć więc nierówne brązowe plamy, szare przebarwienia lub piegi.

 

Melanina i słońce.

 

Jeśli chodzi o skórę, w zależności od tego, jaka ilość jest obecna, melanina zapewnia pewną ochronę przed słońcem, pochłaniając ultrafioletowe promieniowanie słoneczne. To wyjaśnia, dlaczego osoby o ciemniejszem kolorze skóry są mniej podatne na oparzenia słoneczne i ogólne skutki uszkodzenia słonecznego. Ale mniej podatny nie oznacza, że jest odporny na te problemy.

  • Zwiększona produkcja melaniny - nazywana również przebarwieniami - jest często określana jako lentigen.
  • Melasma to ogólny termin opisujący ciemnienie skóry.
  • Ostuda jest powszechnie stosowana do opisu przebarwień skóry spowodowanych przez hormony. Te zmiany hormonalne są zazwyczaj wynikiem ciąży, pigułek antykoncepcyjnych lub zastępczej terapii estrogenowej.
  • Solar lentigenes jest technicznym terminem dla ciemnych plam na skórze spowodowanych przez słońce. Solar odnosi się do światła słonecznego, a lentigen opisuje ciemną powierzchnię skóry. Plamy te występują dość często u osób dorosłych z długą historią niezabezpieczonej ekspozycji na słońce.

 

Inne przyczyny przebarwień.

 

Oprócz ekspozycji na słońce i hormonów, przebarwienia mogą być spowodowane przez uszkodzenia skóry, takie jak pozostałości skaz, ran lub wysypki (Źródło: Cutis, sierpień 2005, strony 19-23). Dotyczy to szczególnie osób o ciemniejszych odcieniach skóry.

Zdecydowanie, dla wszystkich kolorów skóry, najbardziej typową przyczyną ciemnych obszarów skóry, brązowych plam lub obszarów przebarwień jest niezabezpieczona ekspozycja słoneczna. Po nieprawidłowym określeniu jako plamy wątrobowe, te problemy z pigmentem nie mają nic wspólnego z wątrobą. W rzeczywistości te przebarwienia nie pojawiłyby się w pierwszej kolejności, gdyby skóra przez lata była skrupulatnie chroniona przed słońcem.

Na jasnych i średnich odcieniach skóry, odbarwienia słoneczne powstają jako małe do średniej wielkości brązowe skupiska piegów, które mogą rosnąć i gromadzić się na różnych obszarach ciała, które otrzymują najbardziej niezabezpieczone promieniowanie słoneczne, takie jak grzbiet dłoni, przedramiona. , klatka piersiowa i twarz. Dla osób o ciemniejszej karnacji, te przebarwienia mogą pojawić się jako plamy lub obszary popielato-szarej skóry. Bez względu na to, jak i dlaczego te łagodne przebarwienia występują, myśl ta jest taka sama na całym świecie: jest to coś, co kobiety chcą się pozbyć i zapobiec nawrotom (lub w ogóle).

 

Zapobieganie.

 

Jeśli chcesz zachować równomierny koloryt skóry i zapobiec przyszłym przebarwieniom i uszkodzeniom skóry, ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry. I tak np. Clear Essence stworzyła nawilżający balsam do ciała My Natural Beauty Skin z dodatkiem SPF 15 właśnie w tym celu.

Po uzyskaniu naturalnego odcienia skóry, bez przebarwień, używamy produkty do pielęgnacji Clear Essence, takie jak Mleczko do Oczyszczania Skóry Clear Essence oraz balsamu do ciała, aby chronić i utrzymywać koloryt skóry. Ta specjalnie opracowana mieszanka dodała SPF 15, aby zapobiec przyszłym przebarwieniom i uszkodzeniom spowodowanym przez ostre elementy i promienie słoneczne UV. Jest to idealny codzienny krem nawilżający, aby Twoja skóra była jedwabiście gładka i gładka.

Przebarwienia

przebarwienia Kielce