Oczyszczanie twarzy - praktyczne porady.

 

 

 

Wiele osób przechodząc do mojego gabinetu zadaje pytanie: Co daje manualne oczyszczanie twarzy i czy jest to konieczne?

 

Postaram się odpowiedzieć pokrótce na to pytanie.

Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym to bardzo dobry sposób na pozbycie się wszelkich niedoskonałości z twarzy. Wiele osób boryka się z uciążliwymi wągrami, zaskórnikami oraz innymi zanieczyszczeniami, które powodują dyskomfort oraz są widocznym defektem kosmetycznym.

 

Na czym polega mechaniczne oczyszczanie twarzy i jakich możemy spodziewać się efektów?

 

Najbardziej popularne i lubiane metody oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetycznym to różnego rodzaju peelingi.

Peelingi możemy podzielić na

 

  • mechaniczne
  • niemechaniczne.

Do tych pierwszych możemy zaliczyć mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, oksybrazje itp. do tych drugich na przykład kwasy, różnego rodzaju peelingi ziołowe które działają bardzo głęboką oraz zwykłe peelingi, które nakładane są na twarz w postaci maski lub kremu. Pprzed rozpoczęciem zabiegu należy stwierdzić czy dana osoba kwalifikuje się do określonego sposobu oczyszczania twarzy. Właścicielki cery mieszanej, trądzikowej oraz tłustej kwalifikują się jak najbardziej. przy takich celach skóra jest notorycznie zanieczyszczona poprzez nadmierne wydzielanie sebum i gromadzenie się zanieczyszczeń.

Cera naczyniowa stwarza pewne problemy przy kwalifikacji do oczyszczania. Jest to cera cienka, z widocznymi rozszerzonymi naczyniami i zazwyczaj bardzo wrażliwa. Nie możemy tutaj użyć pary do rozpulchniania, odpada również zabieg mikrodermabrazji. Oczyszczanie należy wykonać w bardzo delikatny sposób, tak aby nie uszkodzić i nie podrażnić i tak już delikatnej i wrażliwej skóry.  W takim przypadku można położyć delikatną maskę rozpulchniająca bez użycia wapozonu czyli pary wodnej a następnie wykonać peeling kawitacyjny. Jeśli chcemy skórę oczyścić głębiej bardzo polecane do takiego rodzaju cery są kwasy azelainowy,  laktobionowy oraz migdałowy. kwas azelainowy Działa bardzo delikatnie oraz nie powoduje silnego złuszczania się skóry, doskonale sprawdza się w redukcji jej zaczerwienienia i świetnie ją rozjaśnia co przy cerze naczyniowej jest zbawienne.

Peeling kwasem migdałowym jest również bardzo delikatny, złuszczyć skórę bardzo łagodnie jednak nie spowoduje jednocześnie żadnych podrażnień. Oczywiście mówimy tutaj o niskich stężeniach tego kwasu. Peeling kwasem laktobionowym, który pozbawiony jest właściwości drażniących może być z powodzeniem stosowany przy skórach wrażliwych i naczyniowych. ma dodatkowe właściwości nawilżające i zatrzymujące wodę w skórze.

Manualne oczyszczanie twarzy zawsze rozpoczyna zabieg demakijażu. Następnie wykonywany jest odpowiedni peeling i maska rozpulchniająca. Po wykonaniu oczyszczania na twarz nakłada się regenerujące maski oraz krem kończący zabieg. Po takim oczyszczaniu skóra zazwyczaj jest mocno zaczerwieniona, dlatego zabieg taki poleca się wykonywać przed weekendem lub wykluczając wyjście na ważną imprezę. W zależności od rodzaju cery oczyszczanie manualne twarzy wykonuje się przy skórach tłustych raz w miesiącu a przy innych nawet raz na pół roku.

 

 

 

 

Oczyszczanie twarzy.

            

gallery/oczyszczanie twarzy - kielce