Zastosowanie drenażu po liposukcji chirurgicznej.

 

Kiedy warto wybrać się na drenaż ?

 

Na drenaż limfatyczny wybieramy się zawsze wtedy kiedy pojawiają się obrzęki. Drenaż wspomaga odprowadzenie nagromadzonych płynów w tkankach do węzłów chłonnych, zapobiega zastojowi płynów oraz ewentualnym konsekwencjom takiego stanu. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na taki zabieg warto poradzić się specjalisty.

Drenaż limaftyczny po liposukcji chirurgicznej.

 

Co do drenażu po liposukcji chirurgicznej to tu bezwzględne wskazania w wypisie ze szpitala daje nam chirurg, który tę liposukcję przeprowadził. Mogą się one różnic co do poszczególnych osób ale standardowo zapisuje się serię 10-12 zabiegów w odstępach dwudniowych. Czasami lekarz dodatkowo może dopisać jeszcze klika zabiegów, jak również dodać i inne zabiegi, majace działanie wspomagające.

Drenaż (masaż limfatyczny) nie dość, że pomaga pozbyć się obrzęków to dodatkowo uelastycznia nam skórę oraz zapobiega zwłóknieniom. Ma  również działanie rozluźniające i łagodzące ból. Drenaż limfatyczny brzucha, ud, boczków czy łydek - to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów po liposukcji chirurgicznej mającej za zadanie odchudzićdaną partię ciała. Jest on wręcz niezbędny aby zabieg odsysania tłuszczu całkowicie się udał. W podanym niżej odnośniku można znaleźć dużo wartościowych informacji na ten temat jak również adres gabinetu gdzie taki drenaż można wykonać. Pamiętajmy, że drenaż wykonany w kombinezonie, bądź urządzeniem nigdy nie będzie tak dobry jak ten wykonany rękoma masażysty czy fizjoterapeuty.

Jeśli wydaliśmy sporo pieniędzy na zabieg to warto poświęcić jeszcze trochę na drenaż czy inne dodatkowe zabiegi, jak liposukcja ultradzwiękowa czy dermomasaż, po to aby wygląd naszego ciała cieszył nas jeszcze przez długi czas.

 

drenaż po liposukcji w Kielcach

 

 

Drenaż po liposukcji chirurgicznej.

gallery/relaxation-684716_960_720